Bitcoin (BTC) Model Forecasts Ferocious Rally do $70,000, Says Weiss Crypto Ratings

Popularny, ale kontrowersyjny model stock-to-flow (S2F) teraz wskazuje, że Bitcoin może osiągnąć 70.000 dolarów do połowy 2021 roku, według dwóch analityków w Weiss Crypto Ratings.

Model S2F porównuje ilość towaru w obiegu podzieloną przez ilość produkowaną każdego roku. Model ten jest tradycyjnie używany do analizy wewnętrznej wartości metali szlachetnych takich jak złoto i srebro.

„Chociaż opiera się na innej metodologii niż ta, którą stosuje model cykli kryptograficznych Weissa, jest on powszechnie szanowany w świecie kryptońskim. I teraz wskazuje na wściekły rajd w ciągu najbliższych 12 miesięcy.“

Według analityków Weissa, Bruce’a Ng i Juana M. Villaverde’a, złoto ma obecnie S2F na poziomie 62 lat, co oznacza, że jego obecna produkcja potrwa 62 lata, by dorównać światowym holdingom naziemnym. Srebro ma 22 lata, a wynik Bitcoin’a w S2F wynosi 56, co oznacza, że BTC może być w stanie konkurować ze złotem jako bezpieczną inwestycją.

Ng i Villaverde twierdzą, że czynniki makroekonomiczne również sprzyjają BTC.

Ich rozumowanie? Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych „włączyła węże pożarowe“, drukując 2,9 biliona dolarów w nowych papierowych pieniądzach w ciągu ostatnich 13 tygodni.

„W każdym razie, jest to korupcja pieniędzy na skalę przemysłową. Historycznie, inwestorzy wlewają złoto jako bezpieczną przystań, gdy tracą zaufanie do papierowych pieniędzy. Tym razem wleją je również do Bitcoin’a. I rzeczywiście, obydwa już rosną. Jednak Bitcoin rośnie szybciej, wyprzedzając złoto od czasu wybuchu pandemii paniki. A to dopiero początek.“

Analitycy wskazują również na rozkwit instytucjonalnego napływu do Bitcoin Evolution. Gigant funduszu hedgingowego Paul Tudor Jones zainwestował 210 milionów dolarów z własnych pieniędzy w BTC. Grayscale Bitcoin Trust nadal kupuje Bitcoin w tempie szybszym, niż go wybijają. A inwestor typu venture capital Andreessen Horowitz uruchomił niedawno nowy fundusz o wartości 515 mln dolarów, który zainwestował w sieci kryptograficzne i przedsiębiorstwa.

Powiedzmy Ng i Villaverde,

„Inwestorzy długoterminowi powinni szukać słabości tego kryptońskiego aktywu w punktach wejścia i trzymać się mocno. Długoterminowa perspektywa nie może wyglądać bardziej ekscytująco.“